Sale!
,

CAIMAN Sprint 26

Original price was: €230.00.Current price is: €199.00.

Categories: ,

MTB Argëtim…

Në dispozicion gjyrat: portokalli dhe kaltërt

Një shoqërues i besueshëm për argëtim dhe rekreacion.

Shpirti i Kajmanit

Kompakt dhe praktik, i destinuar për të rriturit më të shkurtër dhe të rinj të avancuar si një model kalimi në rrota 26″. Një kornizë solide e kombinuar me komponentë cilësorë dhe ngjyra interesante garantojnë që ngasja e një biçiklete do të jetë jashtëzakonisht argëtuese.

 

Karakteristikat kryesore
Ram Hi Ten çeliku
Fork Hi Ten çeliku të ngurtë
Shimano / Power 3×6 drivetrain
V-frenat
Rrota 26 inç
Caiman Spirit vjen me një kornizë çeliku të fortë dhe të qëndrueshme, me një tub të sipërm pak të ulur për lehtësinë e përdorimit, si dhe për të hipur dhe zbritur nga biçikleta.

Biçikleta ka ngurtësi dhe drejtim optimal falë dizajnit të saj të fortë me një pirun të përparmë të sheshtë dhe të ngurtë.

Sistemi i drejtimit 3×6 karakterizohet nga funksionimi i tij efikas. Falë marsheve Shimano / Power, funksionimi i të gjithë sistemit është i lehtë për t’u përdorur, ndërrimi i marsheve është i thjeshtë – duke rrotulluar levën e marsheve, gjë që lehtëson trajtimin dhe lejon fëmijën të përqendrohet më shumë në rrugën dhe teknikën e drejtimit.

Frenat e besueshme të frenave V janë përgjegjëse për frenimin. Frenat V janë një zgjidhje e provuar dhe e testuar. Ato garantojnë kontroll të lehtë të shpejtësisë dhe ju lejojnë të ndaloni shpejt biçikletën. Dizajni i tyre i thjeshtë mundëson funksionim të gjatë dhe pa probleme.

Rrotat 26″ sigurojnë qëndrueshmëri dhe falë përdorimit të gomave të gjera me vëllim të madh, kapje të mirë dhe gjithashtu do të përmirësojnë ndjeshëm komoditetin e kalorësit në sipërfaqe të vështira.

 

Specifikim:
Modeli: Caiman Spirit 26
Madhësia e rrotës: 26″
Numri i marsheve: 3×6
Korniza: Hi Ten Steel
Fork: Hi Ten Steel
Mbajtja e pirunit: Fije 1-1/8″.
Tubi i drejtimit: Çeliku 28.6/80mm
Timoni: Çelik 620mm 15mm ngritje
Dorezat e timonit: TPR 85mm
Tub sediljeje: Çeliku 28.6x300mm
Selia: Bassano MTB
Rrotat: Caiman Spirit 26
Levat e frenave: PVC-Alu
Frenat: V-Brake Alu
Dalja e përparme: Fuqia FD30
Dalja e pasme: Shimano RD-TY21 GS
Ndërruesit: Shimano SL-TX30 3×6
Gërpi i pasmë: Indeksi 6 shpejtësi 14-28T
Zinxhiri: 6 Indeksi i shpejtësisë
Mbajtëse e kokës së mesme/bosht: Gjysmë fishek / 5 pjesë
Këmba e përparme: Çeliku 48x38x28T 170mm
Pedale: MTB PVC
Këmba: çeliku
Gomat: 26×2.1