Sale!
,

POLAR GRAZIA 6 speed 28

Original price was: €290.00.Current price is: €249.00.

Out of stock

Qyteti…

Udhëtoni me stil!

Një biçikletë qyteti për zonjat me një mënyrë jetese të veçantë.

Elegante, funksionale dhe komode, e krijuar për rutinën e përditshme.

Qoftë thjesht për të shkuar në dyqan ushqimor ose për të hipur për të qëndruar në formë, gjëja më e rëndësishme që mund të bëni është të shijoni udhëtimin ndërsa jeni në biçikletë.

 

Polar Grazia 6s
Grazia është e pajisur me shumë aksesorë të dobishëm që përmirësojnë ndjeshëm komoditetin e përdorimit. Shporta në pjesën e përparme dhe rripi i shpatullave mbrapa ofrojnë shumë mundësi për transportin e sigurt të çantës suaj, gjërave nga dyqani, garderobës…, e cila është shumë e përshtatshme dhe për më tepër, koshi duket thjesht i shkëlqyeshëm! Mbi rrota janë parafango me ngjyra që mbrojnë çiklistin nga uji dhe papastërtitë. Mbrojtës fundesh në model model. Ekziston edhe ndriçimi që garanton shikueshmëri dhe siguri të përshtatshme kur vozitni në errësirë.

Korniza e biçikletës është projektuar në mënyrë që të mos keni problem të hipni ose të zbrisni nga biçikleta, edhe nëse keni veshur një fund. Timoni i lakuar ju lejon të merrni një pozicion të rehatshëm dhe të drejtë, dhe sedilja e gjerë me susta do të zbusë ndikimin e gungave në rrugë dhe do të rrisë moshën e drejtimit. Konstruksioni i çelikut nuk është vetëm i qëndrueshëm, por gjithashtu ka një dizajn tërheqës.

Biçikleta është e pajisur me një tren me makinë 1×6. Shkalla e pasme Shimano lejon ndryshime të shpejta dhe të lehta të marsheve për t’iu përshtatur nevojave tuaja aktuale në varësi të terrenit, gradientit dhe shpejtësisë së kërkuar. Sistemi Shimano karakterizohet nga lehtësia e përdorimit dhe qëndrueshmëria e madhe. Procesi i ndërrimit të marsheve është jashtëzakonisht i thjeshtë, duke rrotulluar pak levën e ndërruesit në timon.

Frenat e besueshme të frenave V janë përgjegjëse për frenimin. Frenat V janë një zgjidhje e provuar dhe e testuar. Ato garantojnë kontroll të lehtë të shpejtësisë dhe ju lejojnë të ndaloni shpejt biçikletën. Dizajni i tyre i thjeshtë mundëson funksionim të gjatë dhe pa probleme.

Rrotat 28″ do të përballojnë lehtësisht gungat në rrugë, ndërsa gomat sigurojnë kapje të mirë në asfalt të thatë dhe rezistencë të ulët rrotullimi.

 

Polar Grazia vjen në 2 madhësi, zgjedhja e madhësisë së duhur varet nga lartësia juaj.
Kërkoni për madhësinë e duhur për ju në grafikun e madhësive

 

Specifikim:
Modeli: Polar Grazia me 6 shpejtësi 28
Madhësia e rrotës: 700c (622 / 28″)
Numri i marsheve: 1×6
Korniza: Hi Ten Steel
Pirun: Hi-Ten Steel Rigid 28″
Mbajtëse e pirunit: Fije 1″.
Tubi i drejtimit: Alu/Çeliku 22.2/80mm
Timoni: Çeliku 620mm
Dorezat e timonit: Hermans Ergo
Tub sediljeje: Çeliku 25.4x300mm
Selia: P: Lab City Lady
Rrima: Beretta 28″ Alu Dyshe Muri 36H
Qendra e përparme: çeliku 36H
Qendra e pasme: Steel 36H
Levat e frenave: Saccon PVC-Alu
Frenat: Saccon V-Brake Alu
Dalja e pasme: Shimano RD-TY21 GS
Shifters: Shimano SL-RS36-6 Revo Shifter
Gërpi i pasmë: Shimano MF-TZ500 14-28T
Zinxhiri: KMC Z6
Kushineta/boshti i kokës së mesme: Fisheku Thun
Këmba e përparme: Çeliku 40T 170mm
Pedale: PVC qytetit
Këmba: çeliku
Gomat: 700x40C
Pajisje shtesë: Mbrojtëse balte, Drita e përparme + Blici i pasmë, Rripi i topit, Këmbanat, Mbrojtësja e Zinxhirit, Mbrojtësja e Fundit, Shporta e Përparme e ngarkesave
Pesha: 18.40 kg (M)