CONTINENTAL RACE KING 27.5X2.2

25.00

Category:

Rac…

Gomë e jashtme

Continental Race King – kampion bote!

Po aq, të shpejtë, të shkathët dhe të sigurt – faktorë me rëndësi jetike.

Një gomë klasike e konkurrencës që ndihet si në shtëpi në Kupën e Botës Cross Country ose në maratonë.

Rezistenca e ulët e rrotullimit, vetëmbushja e mirë dhe pesha e ulët e bëjnë atë zgjedhjen e duhur për të gjitha biçikletat e garave.

Profili i ulët dhe përqendrimi i lartë i kërpudhave në qendër të shkallës sigurojnë që Continental Race King të rrokulliset më shpejt se gomat më konkurruese në tokë të fortë, megjithatë shkopinjtë janë mjaftueshëm larg njëri-tjetrit për të lejuar kalërimin në kushte të lagështa dhe derdhjen e baltës me lehtësi, duke bërë që goma ideale Race King, për xhirot e sotme teknikisht të kërkuara në Cross Country, në një gamë të gjerë terreni, ku kushtet e drejtimit ndryshojnë shpejt.

Specifikimi dhe teknologjitë
Modeli: Continental Race King ShieldWall
Pa tel në skajin e gomës / mund të paloset (e palosshme)
Biçikletë mali
Dimensioni: 55 – 559 || 26″ | 27.5 x 2.20
Presioni i rekomanduar: 3 Bar
Presioni maksimal: 4 Bar
Pesha: 660g
TPI: 3 shtresa / gjithsej 180 tpi
Kompleksi PureGrip
Mbrojtja kundër shpimit të gomave: Sistemi i murit mbrojtës
Gati pa tuba
E25 / i certifikuar për E-Biçikletë
Standardi MTB

● Kompleksi PureGrip

Një përbërje gome e bazuar në përbërjet e silicës së aktivizuar, e renditur menjëherë pas përbërjes Black Chili, përdoret në klasën e performancës Continental të gomave MTB dhe Road. Ndërsa siguron kapje të shkëlqyer, është gjithashtu jetëgjatë dhe shumë e qëndrueshme.

● Sistemi ShieldWall

Sistemi ShieldWall kombinon në mënyrë optimale mbrojtjen e lartë të shpimit me rrotullimin e lehtë dhe rezistencën e ulët. I projektuar me një shtresë shtesë të materialit të endur kryq përmes gomës, sistemi ShieldWall mbron gomën nga shpimet e drejtpërdrejta dhe dëmtimet e tjera. Pavarësisht shtresës shtesë, përshtatja e përsosur dhe vula e sigurt i lejojnë gomës të funksionojë në mënyrë të përsosur dhe me fleksibilitet të mirë.

● E25 – I përshtatshëm për biçikleta elektronike

Continental mbështetet në mbi 100 vjet përvojë me gomat e motoçikletave dhe motoçikletave për gomat E-Bike. Të gjitha gomat Continental city/trekking janë vlerësuar për një shpejtësi standarde prej të paktën 25 km/h. Gomat e shënuara e50 janë të certifikuara për S-Pedelec (45 km/h). Me strukturën e tyre të cilësisë së lartë, mbrojtja nga shpimi është e lartë dhe rezistenca e rrotullimit është e ulët, duke ofruar mbrojtje kundër konsumit të parakohshëm të shkaktuar nga forca shtesë lëvizëse.

● Gati pa tub

Ky konstruksion i bykut kontinental është i fortë dhe rezistent ndaj dëmtimit dhe depërtimit nga objektet e huaja. Rezultati: i gjithanshëm, peshë e lehtë dhe dizajn tërheqës. Përveç kësaj, gomat e bëra me këtë teknologji mund të përdoren pa tub të brendshëm ose me tub të brendshëm.

Nëse përdorni një gomë pa tub të brendshëm, ju rekomandojmë të përdorni Continental Revo-Sealant.

Më shumë rreth produktit: Continental