,

POLAR ALASKA 24 DISK

335.00

Biçikleta Junior.. Alaska Line..

Linja jonë për më të vegjlit kombinon nevojën për t’u ofruar fëmijëve argëtim të mirë me kontroll dhe siguri maksimale gjatë ngasjes së biçikletës.

Fëmijët duan të imitojnë të rriturit, me forcë të pamjaftueshme për të kapërcyer biçikletat shpesh të rënda dhe të ngathët. Koncepti ynë është të bëjmë sa më të lehtë biçikletën e fëmijëve, t’i përshtatim komponentët me anatominë dhe forcën e fëmijës, sepse është një mënyrë e sigurt që fëmija të shijojë ngasjen dhe të dashurohet me këtë aktivitet të mrekullueshëm.

 

Alaska Polare 24
I destinuar për moshat mbi 8 vjeç / lartësia e fëmijës mbi 125 cm.

MTB në një paketë të vogël.

E krijuar për aventurierët e rinj me një kornizë të lehtë alumini dhe komponentë të zgjedhur me kujdes, Polar Alaska është gati për argëtim.

Karakteristikat kryesore
Kornizë Alumini 6061 / Me prapanicë / Hidroformuar
Amortizator Fork Zoom
Shimano 3×7 drivetrain
Frenat mekanike të diskut
Rrota 24”
Ashtu si modeli i vjetër vetëm më i vogël – Alaska 24 Junior vjen me një kornizë alumini, gjë që e bën atë jo vetëm relativisht të lehtë, por edhe të qëndrueshëm për udhëtime jashtë rrugës.

Amortizatori, i përshtatur për peshën më të ulët të fëmijëve, zvogëlon dridhjet, gjë që përmirëson kontrollin, komoditetin dhe sigurinë e drejtimit.

Treni me makinë 3×7 jep një gamë të gjerë shpejtësish, në mënyrë që i vogli të kapërcejë lehtësisht kodrat dhe të ecë me shpejtësi të madhe në banesë. Komponentët Shimano sigurojnë funksionim të qetë dhe ndryshime të sakta të marsheve. Funksionimi i të gjithë sistemit është i lehtë për t’u përdorur, ndryshimet e marsheve janë të thjeshta – duke rrotulluar levën e marsheve, e cila lehtëson trajtimin dhe lejon fëmijën të përqendrohet më shumë në rrugën dhe teknikën e drejtimit.

Frenat mekanike të diskut jo vetëm që duken të freskët, ato e ndalojnë biçikletën në mënyrë efektive, priren të performojnë njësoj mirë në të gjitha kushtet, duke përfshirë ujin, baltën dhe borën. Sipërfaqja e frenimit është shumë larg nga toka dhe papastërtitë e mundshme që mund të rrezikojnë performancën e frenimit. Levat e frenave të përshtatura për duart e fëmijëve garantojnë kontroll të lehtë të shpejtësisë dhe i lejojnë ata të ndalojnë shpejt biçikletën.

Rrotat 24”, me buzë alumini me dy mure, sigurojnë qëndrueshmëri dhe falë përdorimit të gomave të gjera me volum të lartë, kapje të mirë dhe gjithashtu do të përmirësojnë ndjeshëm komoditetin e kalorësve në sipërfaqet e forta.

Falë këtyre zgjidhjeve, çiklizmi është jo vetëm një mënyrë e shkëlqyer, por edhe e sigurt për të kaluar një kohë jashtëzakonisht argëtuese jashtë.

 

Zgjedhja e madhësisë së duhur të biçikletës varet nga lartësia e kalorësit.
Shikoni për madhësinë e duhur në grafikun e madhësive

Specifikim:
Modeli: Polar Alaska 24 Disc
Madhësia e rrotës: 24″
Numri i marsheve: 3×7
Korniza: Alumini 6061 / Buted / Hydroformed
Fork: Zoom Amortizator 24″ Disk
Mbajtja e pirunit: 1-1/8″ gjysmë integrale me kokë A
Tubi i drejtimit: Alu A-Head 70mm
Timoni: Alu 600mm 15mm ngritje
Dorezat e timonit: TPR 90mm
Tubi i sediljes: Alu 27.2x300mm
Vendi: P:Lab Junior 24″
Rrima: Beretta 24″ Alu Dyshe Wall 36H
Qendra e përparme: Disku 36H me Ekscentrik
Qendra e pasme: Disku 36H
Levat e frenave: PVC-Alu për fëmijë
Frenat: Disku me rreze mekanike
Zhytësja e përparme: Shimano FD-TY500
Dalja e pasme: Shimano RD-TY21 GS
Shifters: Shimano SL-RS36-3×7 Revo Shifter
Gërpi i pasmë: Shimano MF-TZ500 14-28T
Zinxhiri: KMC Z-7
Kushineta/boshti i kokës së mesme: Fisheku Thun
Këmba e përparme: Çelik 42x34x24T 152mm
Pedale: MTB PVC
Këmba: Alu e rregullueshme
Gomat: 24×2.10
Pesha: 13.00 kg