,

POLAR FORESTER PRO 28

470.00

Biçikletë Trekking…

Biçikleta ka qenë gjithmonë një mjet transporti dhe komunikimi. Sot, gjithnjë e më shumë njerëz zgjedhin biçikletën si një transport alternativ dhe një zgjidhje të lirë për lëvizjen urbane. Modelet “City” ofrojnë rehati të patejkalueshme, kryesisht për shkak të një pozicioni më të drejtë drejtimi, rrotave më të mëdha, sediljeve më të rehatshme dhe detajeve të tjera, gjë që në asnjë mënyrë nuk e zvogëlon aftësinë e tyre për t’u përdorur për kohë të lirë dhe rekreacion.

Linja jonë Trekking është projektuar posaçërisht për transport dhe rekreacion në zonat urbane. Forester do të lejojë largimin nga rrugët e asfaltuara.

 

Polar Forester Pro
Jeni duke kërkuar për një biçikletë që do të jetë shoqëruesi juaj ideal?

Një biçikletë hibride si Polar Forester di të kombinojë më të mirën e 2 botëve, qëndrueshmërinë e një biçiklete malore me komoditetin dhe shpejtësinë e një biçiklete qyteti, duke e bërë një hibrid ideal për ngasje të rehatshme në zonat urbane ose rurale.

Për shkak të pozicionit aktiv të ndenjëseve dhe numrit të madh të marsheve, mund të bëni udhëtime të gjata, të fundjavës ose të shkurtra.

Me Polar Forester, gjithçka është e arritshme!

Karakteristikat kryesore
Kornizë Alumini 6061 / Shtrirë / Hidroformuar / Drejtim i brendshëm i kabllove
Amortizator Fork Suntour NEX-HLO me mbyllje
Shimano /  3×8 drivetrain
Shimano Disk Hidraulik
Rrotat 700c

Forester vjen me një kornizë të bërë nga tuba prej alumini 6061 të hidroformuar. Me këtë teknikë, materiali që rezulton i formës së dëshiruar ka një mur më të hollë dhe ngurtësi më të madhe, më i trashë në pikat e stresit, por më i hollë diku tjetër. Rezultati është një kornizë e lehtë dhe e fortë, me karakteristika shumë të mira drejtimi. Tufat dhe kabllot kalohen shumë përmes kornizës, kjo jo vetëm që jep një pamje të hijshme, por gjithashtu mbron mirë tufat dhe kabllot nga balta dhe papastërtitë.

Kur ngasni një biçikletë në një rrugë të pashtruar, komoditeti është shumë i rëndësishëm. Piruni i përparmë i amortizatorit siguron që të gjitha gungat të përthithen pa mundim. Në këtë mënyrë ju mbani gjithmonë kontroll të plotë.

Lockout lejon vozitje të shpejtë në asfalt dhe rehati në rrugë të këqija.

Amortizimi është shumë i rëndësishëm kur vozitni në rrugë të paasfaltuara, por në asfalt keni nevojë për shumë më pak amortizues. Për këtë arsye, ne instaluam një amortizator Suntour NEX-HLO me bllokim. Ky amortizator ju ofron si shofer mundësinë për të bllokuar lëvizjen e amortizatorit gjatë vozitjes në asfalt. Në këtë mënyrë ju mund ta personalizoni biçikletën plotësisht sipas shijes tuaj gjatë vozitjes, komfortit ose shpejtësisë në rrugë.

Një motor 3×8 me një kasetë 12-32T ofron një gamë shumë të gjerë ingranazhesh në këtë biçikletë hibride. Kjo lejon lëvizje të qetë kundër erës ose përpjetë. Më pak i njohur në zonën tonë, por jo më pak i cilësisë së lartë L-Twoo në kombinim me komponentët Shimano siguron ndryshime të sakta të marsheve.

Për pjesëmarrje të sigurt në trafik, është e rëndësishme që biçikleta të jetë e pajisur me frena të mira. Frenat e diskut hidraulikë Radius BH-M860 ofrojnë performancë të mirë frenimi. Frenat e diskut priren të performojnë njësoj mirë në të gjitha kushtet, duke përfshirë ujin, baltën dhe borën. Sipërfaqja e frenimit është shumë larg nga toka dhe papastërtitë e mundshme që mund të rrezikojnë performancën e frenimit.

Rrotat 28” janë të pajisura me goma me një model shkelës që ka rezistencë të ulët rrotullimi dhe kapje të mirë.

 

Polar Forester Pro vjen në 3 madhësi, zgjedhja e madhësisë së duhur të biçikletës varet nga lartësia juaj.
Kërkoni për madhësinë e duhur për ju në grafikun e madhësive

Specifikim:
Modeli: Polar Forester Pro
Madhësia e rrotës: 700c (622 / 28″)
Numri i marsheve: 3×8
Korniza: Alumini 6061 / Shtrirë / Hidroformuar / Drejtimi i brendshëm i kabllove
Pirun: Disk Suntour NEX HLO-DS700C
Mbajtja e pirunit: 1-1/8″ gjysmë integrale me kokë A
Tubi i drejtimit: Alu i rregullueshëm 28,6 mm Aksi 31,8 mm 105 mm
Timoni: Alu 670mm OS 31.8mm 15mm ngritje
Dorezat e timonit: Hermans Ergo
Tubi i sediljes: Alu 27.2x400mm
Selia: P: Lab Trekking
Rrima: Beretta 29″ Alu Dyshe Wall 36H
Qendra e përparme: Shimano HB-TX505 36H
Qendra e pasme: Shimano FH-TX505-8 36H
Frenat: Radius BH-M860 Disk Hidraulik
Dalja e përparme: Shimano Altus FD-M310
Zhytës i pasëm: Shimano Altus RD-M370 SGS
Levat e ndërrimit: shimano  3×8
Gërpi i pasmë: Shimano CS-HG200-8 12-32T
Zinxhiri: KMC Z8.1
Kushineta/boshti i kokës së mesme: Fisheku Thun
Rrotullues i përparmë: Alu MTB/Trekking TCXH -SMA 44x32x22T 170mm
Pedalet: MTB Alu
Këmba: Alu e rregullueshme
Gomat: 700x38C
Pajisjet shtesë: Këmbanat