,

SHIMANO SPD PD-ED500

50.00

Categories: ,

SHIMANO SPD Pedale SPD me dy anë për ngasje në rrugë

Pedale Shimano On Road (SPD) për biçikletat Rrugore dhe Fitness

Pedalet Light Action SPD me një kafaz të integruar, i cili siguron një zonë më të madhe kontakti, rrit stabilitetin dhe mbron trupin e pedalit nga ndikimet e jashtme.

Një platformë praktike për çiklistët në rrugë që duan të pedalojnë me këpucë të rehatshme SPD.

 

Karakteristikat

– Dizajni i pedalit me veprim të lehtë të dyanshëm SPD, me më pak forcë pranverore, ndihmon me kapjen dhe lëshimin e shpeshtë

– Cilësimet e rregullueshme të tensionit të hyrjes dhe lëshimit

– Bosht kromi molly me kushinetë mbyllës, mirëmbajtje e ulët

 

Specifikim:
Modeli: Shimano PD-ED500
Lloji: SPD / Në rrugë
Te dyja anet
Veprim i lehtë
Fije: BC 9/16″ x 20T.P.I.
Materiali i boshtit: Çelik Kromoli
Materiali i trupit: Alumini
Pesha: 442 g
Kompleti përfshin pllaka: SM-SH56

● SPD – DINAMIKA E PEDALIMIT SHIMANO
Ndez/fik biçikletën

SPD është një sistem që funksionon pavarësisht nëse jeni në ose jashtë biçikletës. E bën pedalimin më efikas me një përzgjedhje të gjerë të stileve të këpucëve dhe pedalimeve, dhe dhëmbëzimi në thembër e këpucës ku montohet kapaku e bën ecjen më komode. Me sistemin SPD, ju mund të pedaloni me efikasitet, stabilitet dhe rehati më të madhe.

 

Më shumë rreth produktit: SHIMANO